Kvaliteetne esimese külmpressi oliiviõli Itaaliast

Casa Fontestate EVOO kaubamärk sündis 2016 aasta sügisel. Tänaseks toodame ligi 1000 liitrit värsket ja kvaliteetset oliiviõli igal aastal oktoobris. Pea kogu mäekülge kattev ajalooline oliivisalu on üle poole tuhande puuga ja nüüdseks jagatud kahe omaniku vahel, kellest ühed oleme meie. Suur osa oliividest tulevadki meie aiast. Meie toodang on väike ja oliiviõli aus, omades kvaliteedi kontrolli Marche piirkonna
põllumajandus- ja toiduainetööstuse ametilt ASSAM.

Poolroheliste oliivide varajane saagikoristus oktoobris annab küll vähem õli, kuid tagab selle rikkaliku antioksüdantide sisalduse, mis toetab tervist ja immuunsüsteemi. Mida värskem on oliiviõli, seda pikantsem ja erksam tema maitse, mis jääb kurgus meeldivalt kipitama. Esimesel pressimisel, mis toimub madalal temperatuuril, saadud õli filtreeritakse ja pakendatakse tumerohelisse klaaspudelisse, mis säilitab õli kvaliteedi ning kaitseb oksüdeerumise eest. Kollakasrohelise värvusega Casa Fontestate oliiviõli on mahedalt mõrkja ja meeldejääva maitsega, mis alla neelates jääb kurgus õrnalt kipitama. Just see näitab, et antioksüdandid teevad oma võlutööd. Meie esimese külpressi oliiviõli valmib piiratud koguses ning koostöös Eesti kunstnikega tähistab igat aastakäiku alati uus kunstiteos.


KUIDAS KÕIK ALGUSE SAI ehk LA NOSTRA STORIA  


Reisist Itaaliasse onu Peetri juurde sai ootamatult alguse meie armastus Lemarche vastu. Saapa säärel, Aadria mere lähedal, kaunitel mäenõlvadel, kus avaneb vaade kaugustesse-kaugustesse, asusime otsima endale väikest majakest. 2016. aasta mais leidsime võluaia Monte Roberto nõlvadel, mida ümbritsevad päevalillepõllud, viinamarjaistandused ja oliivisalud. Just need olid võtmesõnad, mida oma kodu valides otsisime.

Pildil: Veronica Puhk ja Kristian Taska poegade Anselmi ja Antoniga


Casa Fontestate asub 250 m kõrgusel merepinnast ja 30 km kaugusel Aadria merest. Selge ilmaga võib maja ees näha merepiiri, mis kutsub randa suplema ja liivalosse ehitama. Suures aias kasvavad kreeka pähkli-, mureli-, viigi-, moorus-, hurmaa- ja maasikapuud ning üle saja igihalja õlipuu. Maa alt voolab läbi suveallikas (fonte estate), mis ammustel aegadel varustas külarahvast joogiveega ka kuumadel ja kuivadel suvekuudel. Kõrvu kostavad metstuvide kudrutamine ja faasanite krääksatused ning sisalikud ja gekod on end maja pragudesse mõnusalt sisse seadnud. Igat veerandtundi kuulutab kirikukellade helin kõigist kolmest kindluslinnakesest, mis meid mäetippudel ümbritsevad.